A Pick Szeged egy góllal kikapott Aalborgban

Magnus Röd
Magnus Röd hét lövésből három gólt szerzett. Fotó: Henrik Hansen

A Szeged 29-28-ra kikapott a dán Aalborg HB otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában.

A házigazdák 6-5-nél, a tizedik percben vezettek először – és ezt követően már nem is kerültek hátrányba -, ekkor a Szeged nyitott védekezésre váltott, majd Michael Apelgren vezetőedző 9-7-es hátrányban a 15. percben időt kért és több poszton is cserélt.

Nagy nehezen egyenlített a Szeged (11-11) – amelyből ezúttal Nagy Martin és Janus Dadi Smárason hiányzott -, utána azonban újra hibákat követett el, amit a dánok egy 4-1-es sorozattal használtak ki, de a szünetben csak 16-15-re vezettek, mert a vendégek jobban hajráztak.

A második félidő elején Sebastian Frimmel góljaival tarották magukat a vendégek – az első 13 percben négyszer talált be az osztrák balszélső -, majd Bodó Richárd két góljával zárkóztak vissza mínusz egyre, ám az 53. percben az addigi legnagyobb különbség, négy találat volt a csapatok között (27-23).

A nagyszerűen küzdő csongrádiak némi meglepetésre egy 4-0-s szériával egyenlítettek és az utolsó perc döntetlen állásról kezdődött. Jack Thurin büntetőből betalált, majd Bánhidi Bence szerzett gólt, amit nem adtak meg, mert szabálytalankodtak vele szemben, a Szeged időn túli hétméterese során viszont Frimmel a kapu mellé lőtt, így együttese pont nélkül maradt.

Bodó Richárd hat góllal a mezőny legeredményesebb játékosa lett

Frimmel ötször, Lazar Kukic négyszer talált be, Mikler Rolandnak 12 védése volt. A túloldalon Thurin és Buster Juul-Lassen egyaránt ötször volt eredményes, Fabian Norsten kilenc lövést védett.

A két csapat 13. egymás elleni BL-meccsén öt szegedi siker és két döntetlen mellett hatodszor győzött az Aalborg. A három győzelemmel és két vereséggel álló csongrádiak jövő csütörtökön a norvég Kolstad csapatát fogadják.

EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája

5. forduló:

B csoport

Aalborg (dán) – OTP Bank-Pick Szeged 29-28 (16-15)
Aalborg:
 Norsten, Hellberg (kapusok), Arnoldsen 3, Björnsen 4, Hald Jensen 4, Hoxer 2, Juul 5, Larsen, Martins 1, Möller 1, Möllgaard, Munk 2, Thurin 5, Vlah 2, Wiesmach.
Szeged: Mikler, Thulin (kapusok), Bánhidi 3, Bodó 6, Bogojevic, Frimmel 5, Garciandia 1, Jelinic 1, Kalaras, Kukic 4, Mackovsek 3, Röd 3, Sostaric 1, Szilágyi, Toto 1.

HC Zagreb (horvát) – Barca (spanyol) 29-31 (14-19)
SC Magdeburg (német) – HBC Nantes (francia) 28-32 (16-15)