A Mi Hazánk szerint LMBTQ-propaganda folyik a Magyar Nemzeti Múzeumban
Dúró Dóra (Mi Hazánk) az Országgyűlésben megdöbbentőnek nevezte, hogy a Magyar Nemzeti Múzeumban megtekinthető nemzetközi sajtófotó kiállításon „LMBTQ-propaganda folyik”, miközben a gyermekvédelmi törvény elvileg tiltja az ilyesmit.
A múzeumba látogatók „szembesülhetnek azzal, hogy a 2022-es év legfontosabb történése az LMBTQ+ kisebbség elleni erőszak” – fogalmazott.
A múzeum honlapján annyi szerepel, hogy 14 éven aluliaknak felnőtt felügyelete mellett ajánlott – tette hozzá azt kérdezve, ez-e az az értékrend, amelyet az intézménynek közvetítenie kell?
Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára válaszában visszautasítva az LMBTQ-propaganda vádját azt mondta: a dokumentarista célú World Press Photo kiállítás egy befogadott kiállítás, tartalmába a Magyar Nemzeti Múzeum nem szólhat bele, a képeket nemzetközi zsűri válogatja és külföldi kurátor véglegesíti.
Abban azonban egyetért, hogy a kiállítás néhány fotója felvetheti a gyermekvédelemmel kapcsolatos szabályok sérelmét, ezért a tárca vizsgálatot rendelt el – jelezte.
Duró Dóránál egy speciális képsorozat „verte ki a biztosítékot”, amiben a New York Times fotóriportere fényképezte le egy manilai „aranyalkony” otthonban élők életét.
A Golden Gays otthont a hetvenes években Justo Justo egy ügyvéd és aktivista alapította a „loláknak”. Így nevezik a Fülöp-szigeteken az idős, hajléktalan leginkább nagymama korú transznemű embereket.
Justo Justo 2012-es halála után kilakoltatták őket, majd újra otthonra leltek. A korábbi generáció a túlnyomórészt katolikus társadalom előítéleteivel szembesült, nem tudtak munkát találni, és sokaknak most nyugdíj nélkül kell élniük.
A Fülöp-szigeteki Hannah Reyes Morales fotóriporter az ő életüket örökítette meg.
Home for the Golden Gays
Instagram: @hannahreyesmorales
(MTI)
Az Astoria szálló foglyai és John Sadovy 56-os fotói a Magyar Nemzeti Múzeumban