A Hydro Fehérvár AV19 nyert a Szuperkupát

Berger
Charles Joseph Berger lő kapura. Fotó: MJSZ / Vörös Dávid

Az Alba Arénában rendezett Audi Hungaria Szuperkupa-mérkőzésen a Ferencváros szerzett vezetést, de a hazai csapat fordítani tudott, és 2019 után elhódította a kupát.

Tavaly a zöld-fehérek a Budapest JAHC legyőzésével hódították el ezt a kupát, most nehezebb dolguk volt. Igaz, egyik csapat sem lendült még bele a szezonban, az FTC az Erste Ligában kapott ki kétszer (DEAC, 4-7; BJAHC 5-6), míg a „Volán” a Bajnokok Ligájában szenvedett négy vereséget, amelyek közül az utolsó kettő (három?) abszolút vállalható teljesítmény volt.

A 2. percben rögtön emberhátrányba került a Fehérvár, Erdély Csanádot küldték ki gáncsolás miatt, Turbucz lövése volt a legveszélyesebb, majd Karmeniemié, de Horváth Dominikről mindkétszer kipattant a korong. Egyenlő létszámban is kifejezetten veszélyesen játszott a Ferencváros, de a harmad derekára a Fehérvár is felvette a tempót.

Ekkor már volt dolga Arany Gergelynek is, főleg Turbucz kiállítása után. Mégis, az FTC szerezte meg a vezetést a 11. percben, egy szép kontra végén nem bírta Horváth Dominik a tűzijátékot, a sokadik kipattanó korongot Kestilä átadásából Valentyin Razumnyak tette a kapuba – a videózás után is érvényesnek ítélték a gólt, 0-1.

A 13. percben egy hatalmas védelmi hiba után (Kestilä passzolt keresztbe a védekező harmadban) Chris Brown csapott le a korongra és kegyetlenül bevágta azt a ferencvárosi kapuba – ha úgy tetszik, ajándékgóllal egyenlített a Fehérvár. A harmad utolsó percében Valentyin Razumnyakot állították ki a játék késleltetéséért, szépen felállt a hazai csapat, és ki is passzolta a vendégvédelmet, a kapura lövés után rezgett a háló, de nem volt egyértelmű, hogy a kapu tetejét vagy a háló belsejét kapta telibe a pakk. Nos, a videózás után előbbi nyert bizonyságot, maradt az 1-1 az első húsz perc után.

A második harmadot emberhátrányban kezdte a Fehérvár, mert a dudaszó után lőtte kapura a korongot Berger, ez pedig nem volt fair

Ezzel együtt hátrányban is megszerezte a vezetést a szakasz első percében a Fehérvár, egy kontra végén Hári Jánosoldotta meg egyedül ami a dolga, 2-1.

Anze Kuralt ziccerét kapta le a 10. percben Arany, szép jelenetsor volt, majd Sebők Balázst állították ki, de megúszta a Volán a hátrányt. Hat perccel a szakasz vége előtt Arany védett hatalmas bravúrral Gaunce lövése után, majd ziccerben szabálytalankodott Paavo Tyne, fórban támadhatott az ekkor egyébként is jó tempóban hokizó hazai csapat. Újabb gól ezzel együtt nem született, mindenesetre teljesen nyílt maradt a meccs a harmadik harmadra, ez a semleges szurkolóknak mindenképp jó hír volt.

Sebők Balázs talált a kapuba a harmadik harmad harmadik percében, de magas bot miatt annulálták a találatot. Bő egy perccel később már érvényes volt a gól, Bartalis Istvántól kapta a zsugát Erdély Csanád és nem hibázott, 3-1.

Nem adta fel a Ferencváros, 6:41-gyel a vége előtt Tyson Helgesen lőtt bal szélről az üresen tátongó kapuba. Galajda Zsombor nagy lövése után a blokkról hozzápattant a korong, és nem hibázott, Horváth középen, a kapu előtt helyezkedett, nem védhette a lövést, 3-2.

39 másodperccel a vége előtt időt kért Fodor Szabolcs, de nem sikerült bravúrral újabb gólt szerezni – Szuperkupa-győztes a Fehérvár, 2019 után ismét.

Az FTC csapatából Tyson Helgesen lett a meccs legjobbja, míg a győztes fehérváriaktól Anze Kuralt, a díjakat Almási Kornél, az MJSZ alelnöke és Gál Péter Pál, a szervezet elnökségi tagja adta át.