A Győr nyolc góllal győzött Németországban, a DVSC döntetlent ért el Bukarestben

Győr
Fotó: EHF / Marco Wolf

A Győri Audi ETO KC 34-26-ra nyert Faluvégi Dorottya német csapata, az SG BBM Bietigheim otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában, szombaton.

A győriek közül Fodor Csenge és Silje Solberg hiányzott. A hazaiaknál nem játszott Szikora Melinda, aki súlyos térdsérülés után gyógyul. A Bietigheim szurkolói ezen a meccsen is kiakasztottak egy olyan feliratot, amelyen jobbulást kívántak a magyar kapusnak, és az ugyancsak sérült Klara Birticnek.

Remekül kezdett a német bajnok és kupagyőztes (4-1), ezt követően azonban csaknem nyolc percig nem talált be, ezt kihasználva az ETO egyenlített. A beálló ellen nem tudott hatékonyan védekezni az ötszörös BL-győztes Győr, Kaba Gassama Cissokho tíz perc alatt négy gólt lőtt. Ezután azonban már nem voltak eredményesek a németek az első félidőben, amelyet az ETO egy 3-0-s sorozattal zárt.

Lehengerlő rajtot produkált a második felvonásban a vendégcsapat, ekkor már a brazil kapus, Gabriela Moreschi sem tudott segíteni a házigazdákon. Egy 5-1-es széria végén már 20-14-es előnyben volt a Győr, és a folytatásban is nagy volt a különbség a két csapat között, pedig erre az első félidőben semmi nem utalt.

Az 53. percben volt először tízgólos előnyben az ETO, ezt a házigazda csökkenteni tudta, és végül nyolccal kapott ki.

A németeknél Faluvégi Dorottya mindkét lövését gólra váltotta. A túloldalon Estelle Nze Minko hét, Veronica Kristiansen hat, Rü Unhi ötször talált be.

Sandra Toft
Sandra Toft tíz védéssel zárta a mérkőzést. Fotó: EHF / Marco Wolf

A teljes BL-mezőny egyetlen veretlen és százszázalékos csapata, a hét győzelemmel álló Győr egy hét múlva a Bietigheimet fogadja a BL csoportkörében.

Ulrik Kirkely, a Győr vezetőedzője

“Úgy gondolom, hogy a Bietigheim komoly nyomást helyezett ránk a mérkőzés elején. A későbbiekben lépésről-lépésre építettük fel a játékunkat. A második félidőre összeállt a védekezésünk és pontosabbak voltunk támadásban, végül sikerült a győzelem.”

Estelle Nze Minko: Kemény játék volt, ahogyan arra számítottunk

“Fontos találkozón vagyunk túl, a csapat ugyan sok hibát ejtett, mégis úgy gondolom, hogy örülhetünk a győzelemnek.”

Inger Smits
Inger Smits időntúli szabaddobása. Fotó: EHF / Marco Wolf

Jakob Vestergaard, a Bietigheim vezetőedzője

“Az első 25 percben tudtuk nyújtani azt a 100%-os teljesítményt, amivel szorosabbá tehettük volna a találkozót. A második félidőben keményebb védekezést mutatott a Győr, mi pedig sok hibával játszottunk támadásban.”

Kaba Gassama Cissokho: Nehéz meccset játszottunk

“Az első félidőben szinte egálban voltunk a Győrrel. A második játékrészben viszont nem tudtuk a védekezésüket megtörni. Egy hét múlva a visszavágón megpróbáljuk kijavítani a mostani hibáinkat.”

A Debrecen döntetlent játszott Bukarestben

Cristina Neagu
Cristina Neagu 18 lövésből kilenc alkalommal talált be. Fotó: Raluca Malnasi / EHF

Kiválóan kezdtek a vendégek és a 14. percben 7-5-re vezettek, Szilágyi Zoltán vezetőedzőnek hamarosan mégis időt kellett kérnie, mert egy 4-1-es sorozattal fordított, és a meccs során először vezetett a CSM (9-8). Bár a hajdúságiak ezután ismét előnybe kerültek, a csereként beállt norvég kapus, Marie Davidsen bravúrosan védett, erre alapozva 5-1-es sorozattal zárták az első félidőt a bukarestiek (17-14), ami a játék összképe alapján meglepő különbség volt.

A második felvonás elején már öttel is vezetett a CSM, majd a fürgébben és valamivel gyorsabban kézilabdázó magyarok egy 9-3-as szériával a 43. percben már ismét vezettek (23-24). Két perccel a vége előtt döntetlen volt az állás. Catherine Gabriel kivédett egy átlövést, a kipattanót megszerezte csapata, majd Planéta Szimonetta szabaddobásból nem tudott betalálni.

Az utolsó támadás a hazaiaké volt, de eladták a labdát, vagyis a végjátékban nem született több gól, így a Debrecen – amely az utolsó nyolc percben csak egy gólt kapott, a záró öt percben egyet sem – pontot szerzett idegenben.

Vámos Petra hét, Töpfner Alexandra és Kácsor Gréta öt-öt gólt szerzett, Catherine Gabriel hét, Garijela Bartulovic négy védéssel zárt.

Adrian Vasile, a CSM Bucuresti vezetőedzője

“Nagyon jó csapat a Debrecen, ezt megmutatta korábban és ezúttal is. Amikor a második félidőben öt góllal vezettünk, akkor kapkodtunk és ellenfelünk ezt kihasználta. Sajnos a szoros meccsek végjátékaiban nem vagyunk elég higgadtak.”

Töpfner Alexandra
Töpfner Alexandra 7 lövésből 5 gólt szerzett. Fotó: Raluca Malnasi / EHF

Szilágyi Zoltán, a DVSC vezetőedzője

“Nagyon büszke vagyok a csapatomra egy nagyon szoros meccsen tudtunk pontot szerezni egy európai élcsapat otthonában. Az első félidben nem volt elég agresszív a védekezésünk, ez szünet után változott. A hét a hat elleni szituációkat is meg tudtuk oldani. Volt esélyünk a győzelemre, de elégedettek lehetünk a döntetlen!”

A három győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel álló Debrecen egy hét múlva a CSM Bucuresti-et fogadja a BL csoportkörében.

A DVSC csoportjában a montenegrói Buducnost Podgorica 20-20-as döntetlent játszott a francia Brest Bretagne otthonában. A vendégeknél Háfra Noémi nem talált a hálóba.

Másodszor nyert a Ferencváros

Angela Malestein
Angela Malestein (b) és Patrícia Matieli Machado, a lengyel csapat játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 7. fordulójában játszott FTC-Rail Cargo Hungaria – MKS Zaglebie Lubin mérkőzésen az Érd Arénában. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

Az FTC keretéből Janurik Kinga és Szöllősi-Zácsik Szandra hiányzott. Csapatuk lendületesen kezdett, öt perc alatt 4-1-re ellépett, majd némileg megtorpant. A lengyelek nyitott védekezésre váltottak és a 19. percben már csak egy találatuk volt a hátrányuk (7-6).

Allan Heine Pedersen vezetőedző időkérése után megint hatékonyabban védekezett és pontosabban támadott a magyar csapat, amely négygólos előnyben volt a szünetben.

A második félidő elején nem változott a játék képe, tovább növelte előnyét az FTC, amely ekkor már remekül alkalmazkodott ellenfele védekezéséhez.

Bíró Blankát a kapuban Mészáros Virág váltotta, Klujber Katrin öt rontott lövés után három gólt szerzett. A 39. percben már kilenc volt a különbség, de a jó ritmusban, lendületesen kézilabdázó hazaiak tízgólos vezetésére a 53. percig várni kellett.

Andrea Lekic kilenc, Emily Bölk nyolc, Klujber Katrin öt góllal, Bíró Blanka 13 védéssel járult hozzá a magabiztos sikerhez.

Klujber Katrin
Klujber Katrin (j) és Joanna Drabik, a lengyel csapat játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 7. fordulójában játszott FTC-Rail Cargo Hungaria – MKS Zaglebie Lubin mérkőzésen az Érd Arénában. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

A két győzelemmel, egy döntetlennel és négy vereséggel álló Ferencváros jövő vasárnap a Lubin otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

7. forduló

A csoport:

SG BBM Bietigheim (német) – Győri Audi ETO KC 26-34 (10-12)
Bietigheim:
 Lönborg, Moreschi (kapusok), Andersson, Behrend 2, Döll 1 (1), Dulfer 3, Faluvégi 2, Gassama 4, Hvenfelt 4, Johansen, Kudlacz-Gloc 3, Mala 3 (1), I. Smits 1, X. Smits 3.
Győr: Duijndam, Toft (kapusok), Blohm 1, Boch, Dale 1, de Paula 2, Farkas J., Gros, Győri-Lukács 4, Hausted 1, Hovden 2 (1), Kristiansen 6 (4), Nze Minko 7, Oftedal 2, Ryu 5, Szöllősi-Schatzl 3.

CSM Bucuresti (román) – DVSC SCHAEFFLER 29-29 (17-14)
CSM:
 Eriksson, Glauser, Skurtveit (kapusok), Ailincai 1, Arntzen 5, Dindiligan 2, Flippes 2, Gutiérrez 1, Jensen Östergaard 5, Kobylinska 1, Neagu 9 (2), Nikolics, Pintea 3, Rotaru, Stoica.
DVSC: Bartulovic, Gabriel (kapusok), Costa, Csernyánszki 1, Füzi-Tóvizi 2, Grosch 3, Haggerty, Hámori 3, Johansson 1, Jovovics, Kácsor 5, Petrus, Planéta, Töpfner 5 (3), Vámos M. 2, Vámos P. 7.

IK Sävehof (svéd) – Odense Handbold (dán) 20-44 (11-21)
Brest Bretagne HB (francia) – WHC Buducnost BEMAX (montenegrói) 20-20 (9-9)

Az A-csoport állása:1. Győri Audi ETO KC 14 p (+49), 2. Odense Handbold 10 p (+49), 3. SG BBM Bietigheim 10 p (+9), 4. CSM Bucuresti 1 p (+16), 5. DVSC SCHAEFFLER 7 p (-10), 6. Brest Bretagne Handball 5 p (-6), 7. WHC Buducnost BEMAX 3 p (-47), 8. IK Sävehof 0 p (-60).

B csoport:

FTC-Rail Cargo Hungaria – MKS Zaglebie Lubin (lengyel) 35-22 (12-8)
FTC:
 Böde-Bíró, Mészáros (kapusok), Bölk 8, Cvijics 2, Edwige, Hársfalvi 2, Kármán, Kisfaludy, Klujber 5, Kovács 1, Kukely, Lekics 9 (4), Malestein 4, Márton 1, Simon 3 (1), Tomori.
Lubin: Maliczkiewicz, Zima (kapusok), Bujnohova 1, Drabik 1, Górna 4 (1), Grzyb 4 (3), Jurenczyk 3 (1), Kochaniak-Sala 2, Machado Matielli, Michalak 1, Milojevics 1, Pankowska, Promis, Przywara 2, Szarková 3, Zych.