A Győr egy góllal nyert a Debrecen ellen

Fodor Csenge
Fodor Csenge két gólt szerzett

Az előző idényben ezüstérmes Győri Audi ETO KC házigazdaként 29-28-ra legyőzte a Debrecent a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A találkozó egy eladott debreceni labdával indult, az ebből kezdeményezett győri támadást Estelle Nze Minko pedig máris gólra váltotta. Erre Füzi-Tóvizi Petra válaszolt. Nze Minko újabb próbálkozása kapufát talált, majd Szabó Ninaismét eladta a labdát.

Sandra Toft az 5. perc kezdetén Océane Sercien-Ugolin ellen mutatott be védést, ám a kipattanóból Petrus Mirtillbetalált, majd Nze Minko eladott labdáját kihasználva Szabó Nina is bevette a Rába-partiak kapuját, ezzel átvéve a vezetést (2-3). Ezután mindkét oldalon hibák következtek, amelyet követően az ETO tudott ellépni, előbb van Bo van Wetering, majd Győri-Lukács Viktória, aztán Petrus Mirtill góljára válaszolva hétméteresből Dione Housheer volt eredményes győri oldalon, ezzel 5-4-re módosult az állás a 9. perc második felében.

A következő néhány percben a kapusoké volt a főszerep, Sandra Toft és Jessica Ryde egyaránt két-két védést mutatott be, majd a debreceni kapuba beálló Cathrine Gabriel Kari Brattset Dale lövését hárította.

A kisebb gólcsendet Győri-Lukács Viktória szakította meg, a 13. perc végén 7-5-öt mutatott az eredményjelző

Ezután azonban Petrus Mirtill góljával, majd Estelle Nze Minko kiállítása után a Töpfner Alexandra értékesítette büntetővel ismét döntetlen lett az állás. Innentől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, először Győri-Lukács Viktória, majd Fodor Csenge két találatával, Hatadou Sako védéséből pedig Linn Blohm találatával rövid idő alatt négygólosra nőtt a különbség (25. perc: 15-11).

Bár Kelly Dulfer kétperces kiállítást kapott, Bruna de Paula két találatával már öt gól volt a két együttes között. A szünetig hátralévő időben Per Johansson időkérése után egyik csapat sem tudott sikerrel járni ellenfele kapuja előtt, így a pihenőre 17-13-as állás mellett mehettek a csapatok.

A fordulót követően Estelle Nze Minko eladott labdájával folytatódott a találkozó, majd Jovana Jovovics megszerzete harmadik találatát a mérkőzésen, amelyre már sikeresen tudott azonban válaszolni a győriek francia irányítója. A különbség ezt követően ismét nőni kezdett, miután Estelle Nze Minko további két gólt lőtt, valamint Győri-Lukács Viktória ötödik találatát jegyezte (34. perc: 21-15).

Ekkor időt kért Szilágyi Zoltán, amely jól sült el, ugyanis az ezt követő tíz percben gólképtelen volt a hazai együttes. Ez idő alatt a hajdúságiak sorra termelték a gólokat, 7-0-s szériát produkálva, ezzel nemcsak felzárkózva, hanem megfordítva a találkozót (43. perc: 21-22). A rossz győri időszakot a Dione Housheer által értékesített hétméteres törte meg, de Kelly Dulfer kiállítása révén továbbra is a Debrecen maradt lépéselőnyben.

Olyannyira, hogy a hajrába lépve már 25-23 volt a Loki javára

A Győr, bár az 52. perc végén egyenlíteni tudott, a DVSC időkérést követően Kristin Thorleifsdóttir, valamint Tamara Haggerty találataival ismét kétgólosra növelte a távolságot. Ekkor jött Brun de Paula, aki sorozatban lőtt három találatával nemcsak egyenlíteni tudott, hanem a vezetést is megszerezte csapatának, az 56. perc közepén már a zöld-fehér együttes javára volt 28-27 az állás.

Ezt Nze Minko tovább is növelte, amelyre Thorleifsdóttir még válaszolni tudott másfél perccel a vége előtt, azonban a találkozón több gól már nem esett, részben köszönhetően Hatadou Sakonak is, aki az utolsó másodpercekben bravúros védést mutatott be Töpfner Alexandra próbálkozásánál, ezzel biztosítva csapatának az egygólos győzelmet (29-28) a hét mérkőzésén.

Per Johansson, a Győri Audi ETO KC vezetőedzője

“A két együttes párharcát tekintve az elmúlt négy-öt meccsen nagy kihívás elé állított bennünket a Debrecen. A meccs első szakasza igazi párbaj volt, hogy ki tudja magához ragadni a vezetést, de jól zártuk a félidőt, és hasonlóképp kezdtük a másodikat. Aztán váratlanul, magam sem értem miért, hatgólos vezetésnél hirtelen visszaadtuk a kezdeményezést a Debrecennek. Az utolsó húsz percben próbáltuk ugyanazt játszani, mint hatgólos vezetésnél, de a DVSC védelme felkeményedett, mélyebb lett, és ez nyílttá tette a találkozót. Nyertünk, és ennek örülök, mert a bajnokság szempontjából ez kulcsfontosságú mérkőzés volt, de ezeket a hibákat az egyre javuló Debrecen ellen nem lehet megengedni magunknak, mert előbb utóbb az lesz a vége, hogy egy ilyen meccset be fog tudni húzni. A legjobbakat kívánok Szabó Ninának.”

Hatadou Sako, a Győri Audi ETO KC kapusa

“Hihetetlen kemény küzdelemre kényszerített bennünket a Debrecen. Az utolsó pillanatig harcoltunk támadásban és védekezésben is, talán ez jelentette a különbséget. Az, hogy hatgólos hátrányból visszajöttek, hatalmas lelki erőt adott nekik, megérezték a lehetőséget, hogy el lehet minket kapni, mi pedig túl sokat hibáztunk. Büszke vagyok a csapatra a hatalmas küzdelemért, és örülök a győzelemnek. Két nagyon nehéz hetünk van, úgyhogy végig küzdenünk kell, és begyűjteni a lehető legtöbb pontot.”

Szilágyi Zoltán, a DVSC Schaeffler vezetőedzője

“A mérkőzés több szakaszában nem játszottunk jól, a Győr dominált, de örülök, hogy a csapatom hatgólos hátrányban nagy mentális erőről tett tanúbizonyságot. Jessica Ryde főszerepet vállalt, az ő vezetésével tudtunk visszajönni a mérkőzésbe, és amikor átvettük a vezetést, taktikusan, jól játszottunk. Ilyen helyzetben a szerencsésebb csapat nyer, ott volt a kezünkben a lehetőség, de nem éltünk vele. Sokkal jobban fáj az, hogy Szabó Ninát valószínű hosszú távra elveszítettük.”

Petrus Mirtill, a DVSC Schaeffler balszélsője

“Jól kezdtük a meccset, de Szabó Nina sérülése kicsit megrogyasztott minket. Büszke vagyok a lányokra, hogy ezek után visszajöttünk a meccsbe mínusz hatról, és kicsit feledni tudtuk a történteket. Szerintem arra is jó volt ez a meccs, hogy a vereség ellenére erőt tudunk meríteni belőle. Reméljük, hogy vannak csodák, és nem lesz súlyos Nina sérülése.”

Bruna de Paula hét, Dione Housheer, Estelle Nze Minko és Győri-Lukács Viktória öt-öt góllal vette ki részét a sikerből. A túloldalon Petrus Mirtill is hétszer talált be.

Női. kézilabda NB I

Győri Audi ETO KC – DVSC Schaeffler 29-28 (17-13)
Győr:
 Sako, Toft (kapusok), Blohm 1, Breistöl, Dale 1, de Paula 7 (2), Dulfer, Fodor 2, Győri-Lukács 5, Housheer 5 (3), Jörgensen, Keceli-Mészáros, Nze-Minko 5, Ryu, Rédecsi, Van 3.
DVSC: Gabriel, Ryde (kapusok), Dramac, Füzi-Tóvizi 3, Grosch, Haggerty 1, Hornyák, Jovovity 4, Juhász, Petrus 7, Sercien-Ugolin 2, Szabó 1, Thorleifsdóttir 3, Tóth 3, Töpfner 4 (3), Vámos.

FTC-Rail Cargo Hungaria – Kisvárda Master Good SE 25-20 (12-11)
FTC:
 Böde-Bíró, Janurik (kapusok), Bordás 2, Bölk 3, Cvijics, Dmitrijeva 2, Edwige, Hársfalvi 4, Kanor 2, Lekics, Malestein, Maszlova 5, Márton, Papp 1, Simon 6 (1), Tomori.
Kisvárda: Leskóczi, Mátéfi (kapusok), Ayano 3, Brajovic 1, Bucsi, Csáki 1, Gyimesi, Gém, Kalaus 3, Karnik 1, Karé 2, Kovalcsik 2 (1), Mérai 1, Novak 3, Rosokha, Szabó 3.

Váci NKSE – Motherson Mosonmagyaróvári KC 31-26 (16-13)
Vác
: Bukovszky, Csizmadia, Zaj (kapusok), Afentaler 6, Csernyánszki 1 (1), Csíkos 10, Hajdú, Háfra, Juhász 4, Kacsó, Kurucz, Miklós 2, Pelczéder 3, Pálffy, Varga 3, Wald 2 (2).
Mosonmagyaróvár: Halter, Horváth, Nogueira (kapusok), Albek 4, Falusi-udvardi 2, Faragó 1, Ivancok-Soltic 3, Kukely, Lancz 7, Molnár, Sefcsik, Stranigg 4 (2), Tóth 1, Tóth 3, Varga 1, Wolfs.