A Fortuna Düsseldorf elvérzett a Bundesliga osztályozóján

VfL Bochum
VfL Bochum

A Bundesliga 2 harmadik helyén végző Fortuna Düsseldorf az elsőosztályú bajnokság 16. helyezettje ellen játszhatott osztályozó mérkőzést a Bundesliga 1-ért.

Május 23-án az első találkozón a Fortuna Düsseldorf 3-0-ra győzött Bochumban. A vendégek a 13. percben Philipp Hoffman öngóljának köszönhetően jutottak vezetéshez, a második játékrész derekán Felix Klaus, majd Yannick Engelhardt is bevette Andreas Luthe kapuját (0-3).

Úgy tűnt eldőlt a párharc és a következő szezonban helyet cserél a két klub.

A hétfő esti düsseldorfi visszavágón azonban fordult a kocka. Az osztrák Kevin Stöger előbb a 16., majd a 66. percben adott gólpasszt Philipp Hoffmannak, így már csak egy gól maradt a vendégek hátránya.

A 70. percben Kevin Stöger büntetőből egyenlített ki, majd a kétszer 15 perces gólnélküli hosszabbítás után következhettek a tizenegyesek.

Az első körben André Hofman (F. Düsseldorf), míg a második körben a csereként beállt Erhan Masovic (Bochum) hibázott.

A hetedik körben Maximilian Wittek (Bochum) bal lábbal gurított a bal alsó sarokba, majd a japán Takashi Uchino (F. Düsseldorf) kilőtte a stadionból a labdát.