A Ferencvárosban úsznak tovább

Rasovszky

Németh Nándor Európa-bajnok, kétszeres világbajnoki bronzérmes, a párizsi olimpián negyedik helyezett úszó a Ferencvárosban folytatja pályafutását.

A fővárosi klub a honlapján jelentette be, hogy a nyíltvízi úszásban olimpiai bajnok Rasovszky Kristóf és bronzérmes Betlehem Dávid után Németh Nándor is hozzájuk igazol.

A 20 éves, szombathelyi születésű Betlehem Dávid eddigi legnagyobb sikere a párizsi olimpián nyílt vízi úszásban szerzett bronzérem. Emellett háromszoros világbajnoki érmesnek és ötszörös Európa-bajnoki érmesnek mondhatja magát a felnőttek között.

Az idei olimpián 1500 méteres gyorsúszásban is indult: új országos csúccsal jutott döntőbe, ott pedig ezen az időn is javítani tudott és negyedik lett.

A nyíltvízi úszásban olimpiai bajnok Rasovszky Kristóf a Ferencvárosban folytatja pályafutását. A 27 éves, Párizsban aranyérmes sportoló szerződtetését pénteken honlapján jelentette be a fővárosi egyesület.

A kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok Rasovszky eddig a veszprémiek úszója volt.

Németh Nándor már a juniorok között is ünnepelhetett Eb-címet, a 2017-es korosztályos vb-ről pedig két aranyéremmel térhetett haza. Ugyanebben az évben a budapesti vizes világbajnokságon a 4×100 méteres gyorsváltóval emlékezetes bronzérmet szerzett mindössze 18 évesen.

Két éve a római kontinensbajnokságon a 4×200-as gyorsváltóval nyert, míg a 4×100-as váltóval ezüstérmes volt.

Az idei belgrádi Eb-n újabb két ezüsttel gyarapította éremgyűjteményét ugyanezekben a váltószámokban, majd a vb-n megszerezte első egyéni érmét a felnőttek között: Dohában 100 méter gyorson harmadikként csapott a célba.

Németh a párizsi játékokon – még a BVSC-Zugló versenyzőjeként – mindössze egy századdal maradt le az olimpiai bronzéremről és kettővel az ezüstről

Forrás: Fradi.hu / MTI