A Fehérvár, a Szombathely és a Szolnok is elődöntős a férfi kosárlabda NB I-ben

Vojvoda
Vojvoda Dávid

Az Alba Fehérvár után a Falco KC Szombathely és a Szolnoki Olajbányász is bejutott a férfi kosárlabda NB I elődöntőjébe, miután negyeddöntős párharcának harmadik, pénteki mérkőzését is megnyerte.

Az Alba Fehérvár hazai pályán magabiztosan legyőzte a Sopront, ezzel 3-0-ra megnyerte a párharcot,

A székesfehérvári együttes a kiegyenlített első félidő után a harmadik negyedben megrázta magát és az ebben a tíz percben szerzett 33 pontjával – amire csak 16 volt a vendégek válasza – gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést és a párharcot.

A meccs legeredményesebbje a hazaiak amerikai légiósa, Jordan Barnett volt 22 ponttal, míg csapattársa, Vojvoda Dávid 21-et szerzett.

Jandro Zubillaga, a Fehérvár vezetőedzője

“Köszönet a szurkolóknak, elképesztő segítséget jelentenek. Az első félidőben nem azon a szinten védekeztünk, mint az elmúlt hetekben. Aztán a másodikban ezen a téren is mindent megtettek a játékosok. Ezúttal kevés hárompontost engedélyezett nekünk a Sopron, Gasper Potocnik kollégám csapata kemény ellenfél volt. Elismerésem a stábomnak, most kiemelném erőnléti edzőnket, Gödör Marcit és spanyol segítőnket, Javit, nélkülük nem tudnánk ilyen állapotban szerepelni a rájátszásban. Az első célunkat, a négy közé jutást elértük, igyekszünk az elődöntőben a legjobbunkat nyújtani.”

Gasper Potocnik, a Sopron vezetőedzője

“Minden elismerésem az Albának, ezúttal és az egész sorozatban jobbak voltak. A fehérváriaknál kiváló a csapatszellem, az akarat, sok sikert kívánok nekik.”

A címvédő Falco már az első negyedben komoly, 12 pontos előnyt szerzett a vendég Budapesti Honvéd ellen, majd a folytatásban folyamatosan növelte a különbséget és végül 34 ponttal nyerte meg a mérkőzést, melyen Perl Zoltán, a hazaiak válogatott klasszisa 23 pontot szerzett.

A Magyar Kupa-győztes Szolnokkal egészen a harmadik negyed végéig tartotta a lépést a vendég Pécs, mely az utolsó szakaszt mindössze hatpontos hátránnyal kezdte. A zárónegyed elején azonban gyorsan 16 pontos előnyre tett szert a Szolnok, innentől pedig a házigazda már nem adott esélyt a baranyaiaknak.

Férfi kosárlabda NB I

Negyeddöntő, 3. mérkőzések:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Budapesti Honvéd Sportegyesület 94-60 (26-14, 18-15, 25-7, 25-24)
Falco:
 Pot 10/6, Tanoh Dez -, Benke 6/3, Tiby 11/3, Krivacevic 4. Csere: Perl 23/9, Jordano 15/12, Pongó 6/6, Kovács B. 6/3, Keller 5/3, Barac 5/3, Verasztó 3/3.
Honvéd: Djokovics 4, Brown 11, Hajdu -, Wesson Jr. 7/3, Filipovic 3. Csere: Henry 21/12, Simon K. 8/3, Bazsó 3/3, Peringer 3, Reizinger -.

Továbbjutott: a Falco, 3-0-s összesítéssel.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász – NKA Universitas Pécs 99-80 (25-24, 22-20, 23-21, 29-15)