A címvédő Győr öt góllal nyert a Vipers ellen

Hövden
Emilie Hövden hat lövésből hat gólt szerzett. Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld

A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 27-22-re legyőzte a norvég Vipers Kristiansand csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, szombaton.

A hazaiak keretéből csak a várandós Veronica Kristiansen hiányzott, a vendégek viszont csupán 11 mezőnyjátékost tudtak benevezni. A legutóbbi hét befejezett szezonban csak ez a két csapat nyerte meg a női BL-t – az ETO négyszer, a Vipers háromszor -, a norvég klub azonban anyagi nehézségek miatt manapság komoly gondokkal küzd.

Nina Koppang, Paula Arcos, Jana Knedliková, Vilde Kaurin Jonassen és Sunniva Naes Andresen hiánya eleinte nem látszott a vendégek teljesítményén, stabil védekezéssel tartották magukat, de egy 3-0-s sorozattal a 18. percben ellépett az ETO (8-5).

A vendégeket irányító felvidéki Hlavaty Tamás – a Győr korábbi másodedzője – időt kért, de ezzel sem tudta megakadályozni, hogy tovább növekedjen a különbség (12-6)

carspod

Az ugyancsak volt győri Silje Solberg védéseire alapozva a Vipers egy hármas gólsorozattal felzárkózott az első félidő hajrájában, ennek ellenére a szünetben a magabiztosabban kézilabdázó, kevesebbet hibázó hazaiak megnyugtató előnyben voltak (14-9).

A különbség abból is fakadt, hogy a címvédőnek hattal több kapura lövése volt az első harminc percben.

A szünetben Michael Brehme, az Audi Hungária vezérigazgatóságának elnöke a pályán bejelentette, hogy újabb három évvel meghosszabbították a klub főtámogatói szerződését, ami 2006 óta él.

A második felvonás elején már hét volt közte, és bár ezt egy 4-1-es sorozattal ismét csökkentette a Vipers remek első sora, a hazaiak idénybeli harmadik sikere nem forgott veszélyben. Továbbra is Solberg volt a mezőny egyik legjobbja, de a túloldalon Emilie Hövden négyszer is betalált, az utolsó kilenc percben csak ő szerzett gólt győri színekben.

Hövden végül hattal zárt, Dione Housheer négy gólt lőtt, Sandra Toft 16 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Carin Strömberg hat, Tuva Ulsaker Höve négy találattal, Silje Solberg 16 védéssel zárt.

A két csapat 14. egymás elleni tétmérkőzésén az ETO öt vereség mellett kilencedik alkalommal győzött, október 6-án pedig a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Per Johansson, a Győr vezetőedzője

“Fantasztikus meccs volt. Ez a védekezésről és a kapusokról szól, időnként Silje Solberg kifogott rajtunk, de amikor kellett nálunk is ihletett formában volt Sandra Toft. Múlt héten a Ludwigsburg ellen is kiemelkedtek a kapusok teljesítményei. Jó ilyet látni, és annak külön örülök, hogy mi győztünk.”

Sandra Toft 38 lövésből 16-ot védett ki

“Legutóbb itthon kikaptunk a Viperstől, bár továbbjutottunk, most szerettünk volna visszavágni ezért. Ezt sikerült, ami miatt boldog vagyok. Sokat dolgozunk a védekezésen, de még tudunk ennél jobbak lenni. Azért nekünk, kapusoknak sokkal könnyebb így jól védeni.”

Hlavaty Tamás, a Vipers vezetőedzője

“Büszke vagyok a csapatra. Vannak gondjaink, de a játékosok jól dolgoznak. Csapatként remekül működtünk együtt, ez most erre volt elég. Volt lehetőségünk, hogy még szorosabb legyen a meccs, de a győri védelem kiemelkedő.”