A Bajnokok Ligájában először nyert a VasasPlaket

VasasPlaket
A VasasPlaket játékosai a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában játszott VasasPlaket – CN Marseille mérkőzés előtt a Komjádi uszodában. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Megszerezte első győzelmét a Vasas a férfi vízilabda Bajnokok Ligájába: a fővárosi együttes a csoportkör második fordulójában szerda este a Komjádi Uszodában 13-11-re nyert a francia Marseille ellen.

A Vasas hasonlóan rosszul kezdett, mint egy héttel ezelőtt a Barceloneta otthonában, a világ- és Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes Angyal Dániellel felálló vendégek az első két támadásukból gólt szereztek.

Slobodan Nikic azonban gyorsan rendezni tudta a sorokat, a Vasas védekezése fokozatosan feljavult, egyre több remek blokk segítette a kapu előtt Lévai Mártont, a hálóőr pedig nagyon elkapta a fonalat.

A második és harmadik negyedben is csak egy-egy gólt kapott a házigazda magyar bajnoki ezüstérmes, amely 2012 után szerepel újra a legrangosabb európai kupasorozatban, elöl pedig jöttek a gólok, így 11-7-tel fordultak a csapatok a záró nyolc percre.

A franciák ugyan három perccel a vége előtt két gólra felzárkóztak, de az egyenlítésre nem volt esélyük.

A Barceloneta 16-8-ra nyert Montenegróban, Vigvári Vince és Burián Gergely is két-két gólt szerzett.

A Vasas a harmadik fordulóban, október 30-án a montenegrói Jadran Herceg Novit fogadja.

A Savona hat góllal nyert Kotorban, Erdélyi Balázs három gólt szerzett.

Második mérkőzését is megnyerte a Ferencváros címvédő férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája csoportkörében

Nyéki Balázs együttese kedden a szerb Radnicki otthonában diadalmaskodott

A magyar bajnok és kupagyőztes egy hete a georgiai Dinamo Tbiliszi elleni 16-7-es hazai győzelemmel kezdte a sorozatot

Papíron ezúttal jóval nehezebb feladat várt rá, ugyanis a Radnicki a holtszezonban öt párizsi olimpiai bajnok szerb válogatottal erősítette meg a keretét. Érkezett a klubhoz a háromszoros aranyérmes, ex-ferencvárosi Nikola Jaksic, valamint testvére, Petar, illetve Radoslav Filipovic, a Vasatól eligazoló Strahinja Rasovic és Radomir Drasovic. Rajtuk kívül még sikerült meggyőzni karrierje meghosszabbításáról a kétszeres olimpiai bajnok 39 éves Dusko Pijetlovicot is.

A Radnicki – amely a csoportkör első fordulójában ötméteresekkel kikapott a Jadran Split vendégeként – már találkozott egy magyar csapattal az idényben, a BL selejtezőjében háromgólos hátrányból fordítva győzte le a BVSC-t és éppen annak a sikernek köszönhetően tudta megelőzni a zuglóiakat kvalifikációs csoportban.

Ezúttal az első két gólt a hazai csapat dobta, de azután összeállt a Ferencváros védekezése, így még az első negyedben összejött az egyenlítés (2-2), a másodikban pedig hárommal elhúzott a magyar csapat. A Radnicki közvetlenül a második szünet előtt tudott újra az FTC kapujába találni (3-5).

A harmadik szakasz három vendégtalálatot hozott (3-8), majd a negyedik játékrész elején még tovább nőtt a különbség (3-10). A magyar csapat minden elemében ellenfele fölé nőtt, így megérdemelten aratott fölényes, hétgólos győzelmet.

A Jadran Split 16-10-re nyert Tbilisziben, Jerko Marinic Kragic négyszer volt eredményes, míg Loren Fatovic három gólt szerzett.

A zöld-fehérek a harmadik fordulóban, október 29-én a horvát Jadran Split együttesét fogadják.

A Steaua București büntetőkkel nyert a Hannover ellen, míg Nagyváradon 15-9-re nyert a Novi Beograd

A BL négy négycsapatos csoportjából az első kettő jut a negyeddöntős csoportkörbe.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája

2. forduló

A csoport:

CSA Steaua București – Waspo 98 Hannover 13-12 (4-0, 0-1, 1-3, 3-4), büntetők: 5-4

C.S.M. Oradea – VK Novi Beograd 9-15 (2-3, 2-4, 3-5, 2-3)

B csoport:

Radnicki (szerb) – FTC-Telekom Waterpolo 5-12 (2-2, 1-3, 0-3, 2-4)
Gól:
 Drasovic 2, Rasovic, Basic, Vickovic 1-1, ill. Mandic 4, Vigvári Ve. 3, Argiropulosz 2, Fekete, Vámos, Varga Vi. 1-1.

Dinamo Tbiliszi – VK Jadran Split 10-16 (3-5, 3-2, 1-5, 3-4)

C csoport:

VasasPlaket – CN Marseille (francia) 13-11 (4-5, 3-1, 4-1, 2-4)
Gól:
 Dedvoci 3, Bátori, Batizi, Mijic, Lakatos 2-2, Gábor, Gaszt 1-1, ill. Alessandro Velotto 3, Angyal Dániel 2, Ugo Crousillat 2, Thomas Vernoux 2, Prlainovic, Vanpeperdtraete 1-1.

PVK Jadran Herceg Noci – Zodiac CNAB 8-16 (2-2, 2-4, 3-5, 1-5)