A Sportklub Csíkszereda szétlövéssel nyert a Ferencváros vendégeként

Csíkszereda
Ferencz-Csibi Róbert (#88) a koronggal. Fotó: Sas Gábor

A magyar bajnoki címvédő Ferencváros saját közönsége előtt szétlövéssel kikapott a Sport Club Csíkszeredától a jégkorong Erste Liga vasárnapi első mérkőzésén.

Az összecsapás két gólja az első bő tíz percben született, ezt követően a szétlövésig nem esett újabb találat, ebben pedig 18 kísérletből a romániai együttes kerekedett felül.

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

carspod

“Úgy látszik, a helyzetünkből adódóan görcsösek vagyunk, ennek ellenére megvoltak a helyzeteink és összességében azt érzem, hogy megérdemeltük volna a három pontot is, de amíg a nagyobbnál is nagyobb helyzetből sem tudunk betalálni, addig nem fogunk győzni. Az eredmény ellenére látok javulást, apró lépésekkel haladunk előre a játékunkat illetően. Most már ott tartunk, hogy ha nem is csak a gól hiányzik, de majdnem. Ebben javulni kell, de ahogy mondani szoktam, voltunk már ilyen helyzetben máskor is, és inkább ez legyen a helyzet, mint hogy helyzetünk se legyen. Így, hogy vannak kidolgozott helyzetek, legalább azt tudhatjuk, hogy ez a része működik, a legutolsó mozdulatoknál kell némi pluszkoncentráció. Erre lehet építeni, és ezen dolgozunk, a helyzetkihasználásunk javítása a következő lépcsőfok.”

Kevin Constantine, az SC Csíkszereda vezetőedzője

“Tudtuk, hogy valószínűleg nem lesz sok lőtt gólunk ma, szóval figyelni kellett, nem szedhettünk össze túl sok kiállítást, hogy az ellenfélnek ne legyen sok lehetősége a gólszerzésre. A hosszabbításban mégis összeszedtünk egy emberhátrányt, amit nehéz volt kivédekezni, de ha az egész ráadást nézem, akkor viszont azt látom, sok remek momentumunk volt, a kapusunk pedig egyértelműen fantasztikus teljesítményt nyújtott ma. Az is fontos volt, hogy emberelőnyös gólt tudtunk szerezni. Voltak kulcsblokkok, remek egyéni teljesítmények, sokat dolgoztunk, szóval büszke vagyok a srácokra és a kemény munkára.”

A címvédő és éllovas Corona Brasov vezetett, ám 3-1-re kikapott Debrecenben.

A romániai együttes így nem tudott élni azzal, hogy üldözői közül a Budapest Jégkorong Akadémia kikapott.

A DEAC sikere egyben azt is jelenti, hogy sűrűsödött a liga élmezőnye, az első négy helyezett két ponton belül helyezkedik el.

Jégkorong Erste Liga

FTC-Telekom – SC Csíkszereda 1-2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1) – szétlövéssel
Gól:
 Michael Keronen (4.), ill. Niclas Juhani Lucenius (11., emberelőnyben), Becze Tihamér (65., büntető)

DEAC – Corona Brasov 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)
Gól:
 Dominik Novotny (27.), Anton Shenfeld (32., emberelőnyben), Ilja Culjin (48.), ill. Jared Michael van Wormer (16.)

FEHA19 – Budapest JAHC 3-2 (1-0, 1-1, 1-1)
Gól:
 Vedran Bogesic (9.), Németh Zalán (26.), Ambrus Csongor (49.), ill. Molnár Bálint (28., emberelőnyben), Ravasz Csanád (43.)

Dunaújvárosi Acélbikák – Gyergyói HK 3-4 (0-2, 2-1, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gól:
 Eriks Zohovs (33., emberhátrányban), Hári Norbert (40., emberelőnyben), Ivan Sisak (51.), ill. Vincze Péter (9.), Dallas Jay Gerads (11., emberelőnyben), Janne Jeremias Vayrynen (36.), Orbán Brance (63.)

UTE – DVTK Jegesmedvék 2-3 (1-1, 0-2, 1-0)
Gól:
 Łaskawy Ferenc (15:18,), Kiss Patrik (49., kettős emberelőnyben), ill. Bartos Dávid (15:40), Jason Clarke Pineo (30.), Jan Black (31.)