Klujber Katrin hat gólt szerzett Mosonmagyaróváron

Klujber Katrin

A Ferencváros 29-23-ra nyert a Mosonmagyaróvár vendégeként a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Potyogtak a gólok az első öt percben

8-4-re vezetett a Ferencvároa, amikor Orlane Kanor a második kiállítását is megkapta. Ez azonban nem zavarta meg a csapatot, támadásban ötletes megoldásokat és szép gólokat láthattunk.

Laura Glauser is belekapott néhány lövésbe, így egyre hízott a különbség. Angela Malestein góljával már hattal vezetett a Fradi.

A mérkőzés harmadánál már hét gólos előnybe került a fővárosi csapat, de összekapták magukat a mosoniak, így 13-18-as állással vonultak az öltözőbe a felek.

Az első játékrészben egy hetesre már volt pályán, a fordulás után aztán huzamosabb ideig is kapuba állt az idény során először Böde-Bíró Blanka, de a társak eleinte nem voltak túl kedvesek hozzá, felpuhult védekezés mögött kellett volna bravúrokat hoznia.

Az ötvenedik perc után Emily Bölk egymás után kétszer is beköszönt.

Az utolsó percben két hatalmas gól is esett: a Fradi Andrea Lekic zseniális megmozdulása után talált be, majd a hazaiaktól a nyolc találatával a meccs legeredményesebb játékosa, Tóth Gabriella bombázott védhetetlenül a kapuba, beállítva a 23-29-es végeredményt.

Gyurka János, a Motherson Mosonmagyaróvár vezetőedzője

“Az első 10-12 percben nem csináltunk megállítófaultokat, így a vendégek szétlőtték a védekezésünket. Aztán felvettünk azt a ritmust, ami egy ilyen hőfokú meccshez kell. A védekezésünkön javítanunk kellett, és ez már az első félidőben sikerült. A második játékrészben meg tudtuk valósítani azokat a dolgokat, amiket elterveztünk. Ennek a fiatal csapatnak sok ilyen mérkőzésre van szüksége, hogy minél több tapasztalatot tudjon szerezni. Örülök annak, hogy a csapat a maximumot nyújtotta. Ha több extra teljesítményünk lett volna, akkor még szorosabb lehetett volna a mérkőzés.

Allan Heine, a FTC-Rail Cargo Hungaria vezetőedzője

“Nagyon kemény meccset játszottunk. A csapatomnak a legjobbját kellett nyújtania, ahhoz, hogy győzni tudjunk. Az első 20 percben okosan játszottunk támadásban és védekezésben is. Büszke vagyok arra, hogy nyertünk, arra pedig különösen, ahogyan behúztuk a találkozót.”

Női kézilabda NB I, 2. forduló:

Motherson Mosonmagyaróvári KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 23-29 (13-18)
Mosonmagyaróvár: Halter, Horváth, Nogueira (kapusok), Albek, Falusi-udvardi 1, Faragó, Ivancok-Soltic 4, Kukely, Lancz, Molnár, Schatzl, Stranigg 6 (3), Tóth E. 2 (2), Tóth G. 8, Varga 2, Wolfs.
FTC: Böde-Bíró, Glauser (kapusok), Bölk 3, Cvijics 3, Dmitrieva 1, Edwige, Hársfalvi 1, Kanor 4, Klujber 6, Lekics 6 (2), Malestein 3, Maslova, Márton 2, Papp, Simon, Tomori.