Vége a Paralimpiának, de hova tűnt Bessenyey Zoltán?!

Question mark icon. Help symbol. FAQ sign on white background. Vector quiz symbol.

Nem az eredmény lett volna a fő szempont a magyar para atléta kiválasztásában?

carspod

Mint arról a Médiabirodalom.hu korábban már beszámolt, a párizsi paralimpiai játékokon a Magyarországot képviselő Szöllősi István a T20-as kategóriában 14.05 méterrel a 8. (utolsó) helyen végzett. Az MTK sportolója egy centimétert ugyan javított tokiói eredményén, ám ezzel is méterekkel maradt le riválisaitól…

Természetesen gratulálunk mi is a paralimpiai szerepléséhez!

Ellenben van néhány „érdekesség a háttérben”.

A para atlétikában alapkövetelmény az olimpiára való kijutáshoz azúgynevezett a HPS (High Performance Standard) szint teljesítése. A HPS listára való felkerülésre, illetve a szint teljesítésére összességében közel 2 év áll rendelkezésre, azaz nem feltétlen tükrözi közvetlenül a versenyzők olimpiát megelőző formáját, teljesítményét. A legtöbb ország válogatási elvei között épp ezért egyáltalán nem szerepel a HPS. Többnyire a versenyzők adott felkészültségére koncentrálnak elsősorban.

A magyar para atlétikában a szakágvezető az országkvóták elosztásában meglepően mégis a HPS besorolást helyezte előtérbe Ez annyiból lehet kifogásolható hiba, hogy egyes kategóriákban teljesen eltérő a listára felkerülők száma, és ahol kevesebben vannak, ott könnyedén elöbbre lehet kerülni a rangsorban.

Magyarországon két férfi paraatléta teljesítette a HPS szintet. Szöllősi István súlylökő és Bessenyey Zoltán diszkoszvető. Szöllősi a kategóriájában meghatározott 14,30 méteres szint felett 66 cetivel, a 10. helyre, Bessenyey pedig a 13,10 méter HPS szintet, 2 méter 65 centivel felülmúlva, a 14. helyre került a HPS listán.
Itt kell megjegyezni, hogy az ominózus listán nem csak a létszámeltérés különböző, de a már visszavonult és nem megfelelő kategóriába sorolt versenyzők is szerepelhetnek, hiszen két évet foglal magába!

Magyarország egyetlen férfi atléta kvótát kapott, azaz 1(!) férfi sportoló utazhatott a játékokra.

Hova tűnt Bessenyey Zoltán?!

Magyarországon tehát a szakágvezető javaslata alapján a HPS szerint, Szöllősi volt a kedvezményezett. Az eszükbe sem jutott a vezetőknek, ami amúgy az általános nemzetközi és hazai gyakorlat egy-egy szoros döntés előtt, hogy ellenőrizzék (pl. a bevett szétdobással) a két versenyző adott formáját…

Szöllősi a tokiói Paralimpián 5, helyezést ért el, míg párizsban – nyolc indulóból – 8. let…

Az nem baj/szégyen, ha valaki az utoló lesz az adott számban, az viszont egy kicsit furcsa, hogy mindezt úgy állították be, mintha ez lett volna élete legjobb eredménye – ráatásul a korábbi nevén MTI-ként szereplő NERzeti Hírügynükség is „tényként” kezelte ezeket a nyilatkozatokat.

Hova tűnt Bessenyey Zoltán?!

Számunkra csupán még annyi kérdés merült fel, hogy vajon megfelelő felkészültsége volt-e Szöllősinek akkor, amikor a dobásai közül egyetlen egy sem közelítette meg azt a minimum szintet, amellyel egyáltalán el lehetett jutni az olimpiára?!

VAGY!

Elég volt ezúttal annyi is, hogy Szöllősi edzője a szakágvezető fia…?

Persze, mi nem feltételezzük, hogy ez a „családi szál” bármennyiben is befolyásolta volna a szakszerű, szakmai döntést!
Mi csak azt nem értjük, hogy miért nem a paralimpia előtti „pillanatnyi” forma volt a fő szempont a válogatáskor.

Hova tűnt Bessenyey Zoltán?!

Nem kell aggódni!
Nem veszett el, SŐT!

Arra gondolt, ha már nem lehet ott a paralimpián, hát megnézi, hogyan is sikerült a felkészülése és mire is lett volna képes Párizsban.
A paralimpiai versenynapon egy újabb egyéni csúcsot dobott – lelkes közönsége előtt!
Egészen pontosan 79 centiméterrel javítva a korábbi egyéni rekordján, 16,87 méterre hajátotta a diszkoszt.

Hogy, ez, mire is lett volna elegendő Párizsban?

A diszkoszvetésben induló tizenegy sportolóból a 7. helyre lett volna elegendő az itthoni dobása!

Hogy, ez, tényleg, megtörtént volna?

SOSEM TUDJUK MEG!


Éppen egy esztendeje tiltotta le a márka további megismeréséről a látássérült autós szakértőket a Suzuki pr-osa

https://www.instagram.com/begurulva_podcast

Tudtad?

Mi az a blogger pont hu, az Egyszer már láttam autót pont hu, a Teszt a lelke mindennek pont hu, a GaszTROLL pont hu és a Trollverda pont hu honlapok, valamint a Begurulva – autó és kütyümustra és a podCARs pont hu podcast csatornák a Médiabirodalom lapcsoporthoz tartoznak!