Zsinórban harmadszor aranyérmes a szerb férfi vízilabda-válogatott
A szerb válogatott megvédte címét, és sorozatban a harmadik aranyérmét nyerte a párizsi olimpia férfi vízilabdatornáján.
Az ötkarikás játékok vasárnapi zárónapján az előzetesen esélytelenebbnek gondolt szerbek – akik a csoportküzdelmek során három vereséget is elszenvedtek és a magyarok mögött csak negyedikként kerültek a legjobb nyolc közé – nagyon simán, 13-11-re diadalmaskodtak a világbajnoki címvédő, az elődöntőben a magyarokat legyőző horvátok felett. A találkozón a szerbek szinte végig tartották három-négygólos előnyüket, győzelmük egy percig sem volt kétséges.
A szerb együttes – amely a tokiói olimpia óta először vívott döntőt világversenyen – ezzel véghez vitte azt, amelyre korábban csak a hőskorban Nagy-Britannia (1908, 1912, 1920), illetve a Kemény Dénes vezette magyar válogatott (2000, 2004, 2008) volt képes, azaz hogy három egymást követő olimpián diadalmaskodott.
Dusan Mandic, a Ferencvárossal idén Bajnokok Ligája-győztes balkezes klasszis és Nikola Jaksic, aki korábban szintén BL-t nyert a zöld-fehérekkel, valamint Sava Randelovic mindhárom győzelemnek részese volt, ezzel beléptek a háromszoros olimpiai bajnokok elitklubjába, amelynek eddig két angol mellett Gyarmati Dezső, Kárpáti György, Benedek Tibor, Biros Péter, Kásás Tamás, Kiss Gergely, Molnár Tamás és Szécsi Zoltán volt a tagja.
Férfi vízilabdatorna
Döntő:
Szerbia-Horvátország 13-11 (5-2, 3-3, 3-3, 2-3)
Bronzmérkőzés:
Egyesült Államok-Magyarország 11-8 (3-2, 1-1, 2-2, 2-3, 3-0) – ötméteresekkel
Az 5. helyért:
Görögország-Spanyolország 15-13 (2-2, 6-4, 4-1, 3-6)
A férfi vízilabdatorna végeredménye
1. Szerbia (Radoslav Filipovic, Dusan Mandic, Strahinja Rasovic, Sava Randelovic, Milos Cuk, Radomir Drasovic, Nikola Jaksic, Nemanja Vico, Nemanja Ubovic, Petar Jaksic, Viktor Rasovic, Vladimir Misovic)
2. Horvátország
3. Egyesült Államok
4. Magyarország (Angyal Dániel, Bányai Márk, Fekete Gergő, Hárai Balázs, Jansik Szilárd, Manhercz Krisztián, Molnár Erik, Nagy Ádám, Vámos Márton, Varga Dénes, Vigvári Vince, Vogel Soma, Zalánki Gergő)
5. Görögország
6. Spanyolország
7. Olaszország
8. Ausztrália
(MTI)
- Féléves eltiltással büntették az olasz férfi vízilabda-válogatottat
- Ezért ér feleannyit egy paralimpiai érem, mint egy olimpiai medál!
- Miért nem kaptak kitüntetést Milák Kristóf trénerei?
- Kopasz Bálint és Milák Kristóf is parancsnoki keresztet kapott
- Tizenhárom érmet és további öt pontszerző helyet szereztek a Toyota által támogatott magyar olimpikonok és paralimpikonok Párizsban