Léon Marchand óriási előnnyel nyert 400 vegyesen
Megszerezte első aranyérmét a párizsi olimpián az úszó Léon Marchand, a hazaiak szupersztárja. A 22 éves klasszis 400 méter vegyesen csak saját világcsúcsával versenyzett, végül ebben a harcban nem sokkal, de „alulmaradt”.
Léon Marchand 5.67 másodperces előnnyel diadalmaskodott, ebben a számban senki nem nyert még ekkora különbséggel olimpiát, az eddigi rekordot az amerikai Ryan Lochte tartotta 2012-ből 3.68 másodperccel.
Női 100 méter pillangón kettős amerikai siker született, de meglepetésre a világcsúcstartó Gretchen Walsh lett a második a győztes Torri Huske mögött, mindössze négy századdal lemaradva. Ebben a számban legutóbb az 1988-as szöuli olimpián végeztek az első két helyen egy nemzet sportolói az NDK-s Kristin Otto és Birte Weigang révén. A harmadik helyezett kínai Csang Jü-fej karrierje ötödik olimpiai érmét nyerte, ezzel csúcstartó lett hazájában a női úszók között.
Férfi 100 méter mellen mindenki a sorozatban harmadik sikerére hajtó brit Adam Peaty és a tavaly Fukuokában mindhárom távon világbajnok kínai Csin Haj-jang csatáját várta, ehhez képest a „nevető” harmadik az olasz Nicolo Martinenghi lett. A finálé elképesztően erős volt, valamennyien egy percen belül teljesítették a távot, a győztes mindössze két századdal előzte meg a holtversenyben második Peatyt és az amerikai Nic Finket.
Az olimpiák történetében 13. alkalommal hirdettek holtversenyben dobogósokat úszásban, legutóbb 2016-ban Rio de Janeiróban három számban is, köztük 100 méter pillangón, amikor is Cseh László, Michael Phelps és Chad Le Clos együtt állt a dobogó második fokán.
Férfiak
400 m vegyes, olimpiai bajnok:
Léon Marchand (Franciaország) 4:02.95 perc
2. Macusita Tomojuki (Japán) 4:08.62
3. Carson Foster (Egyesült Államok) 4:08.66
100 m mell, olimpiai bajnok:
Nicolo Martinenghi (Olaszország) 59.03 másodperc
2. Adam Peaty (Nagy-Britannia) és Nic Fink (Egyesült Államok) 59.05
Nők
100 m pillangó, olimpiai bajnok:
Torri Huske (Egyesült Államok) 55.59 másodperc
2. Gretchen Walsh (Egyesült Államok) 55.63
3. Csang Jü-fej (Kína) 56.21
(MTI)
- Féléves eltiltással büntették az olasz férfi vízilabda-válogatottat
- Ezért ér feleannyit egy paralimpiai érem, mint egy olimpiai medál!
- Miért nem kaptak kitüntetést Milák Kristóf trénerei?
- Kopasz Bálint és Milák Kristóf is parancsnoki keresztet kapott
- Tizenhárom érmet és további öt pontszerző helyet szereztek a Toyota által támogatott magyar olimpikonok és paralimpikonok Párizsban