Az MLSZ-nek kellett intézkednie, hogy a kórházba került Müller Sándornak elvégezzék a CT-vizsgálatot

Müller Sándor
Müller Sándor. Fotó: Blikk

Mentő száguldott kórházba Müller Sándorral: a Vasas legendája otthon lett rosszul, sztrókgyanúval vitték el. A korábbi 17-szeres válogatott labdarúgó néhány napja ünnepelhette 75. születésnapját, s akkor is arról beszélt, nincs jól. 

Túl szívműtéten, korábbi agyvérzésen, érszűkület okozta beavatkozáson, most újra baj van

carspod

„Szombaton még koccintottam Gass Pistával a születésnapomra, aztán egyre rosszabbul lettem. Rázott a hideg, hánytam, és gyakorlatilag eltűnt, elhomályosult előttem a világ. Bevallom, most nagyon megijedtem. A CT eredménye még nincs meg, de azt elmondták az orvosok, hogy orbáncom van a csonkolt lábamon. Ilyenkor újra tudatosul az emberben, hogy csak kórházba ne kerüljön…” – mondta el Müller Sándor.

Nóra 15 éve ott áll férje mellett, jóban-rossz­ban. Müller felesége végigélt mindent rajongásig szeretett párja oldalán. Tönkretett vállalkozás, anyagi ellehetetlenítés, egykori barátok, akik cserben hagyták őket, újabb és újabb egészségi gondok. Nóra szerint párja ezekbe betegedett bele.

– Külön cikk vagy inkább könyv témája lehetne, hogyan tettek tönkre bennünket, hitegették Sanyit, bennünket éveken át – mondta Müller felesége. 

„Sokszor napi megélhetési gondokkal küszködtünk, segítségre szorultunk. Hálásak voltunk a Vasasnak, a klub szurkolóinak és az MLSZ-nek is, hogy támogattak bennünket. De Sanyi egészsége megsínylette ezt. Féltem őt, akkor is, amikor látszólag jobban van. A múlt héten még megünnepeltük a születésnapját, jókedvűnek tűnt, aztán két napja reggel mondta, hogy nem érzi jól magát. Azt hittem, valami vírus, mert rázta a hideg. Gondoltam, főzök neki egy jó forró teát, de mire elkészült, Sanyi magatehetetlenné vált. Nem tudott se beszélni, se mozogni. Rémisztő pillanatok voltak, de ezen egyszer már átestem vele, a korábbi sztrókjánál. Azonnal hívtam a mentőt, aztán vártuk a segítséget. Vártuk, de nem jött. Egy óra elteltével újra tárcsáztam, és a vonal túlsó végén azt mondta a diszpécser, akkor ezek szerint mégiscsak komoly a baj, és küldi a mentőt. Legszívesebben üvöltöttem volna vele. Két óra múlva érkezett meg az esetkocsi, a magatehetetlen Sanyit hordágyra tették, meg sem álltak vele a kórházig.”

A honi egészségügyi ellátás válsága sajnos a mindennapok része. Nóra erről most személyesen is meg­győ­ződhetett a kórházban. Pedig ahova került Müller, arról azt mondják, az egyik legjobb, leginkább karbantartott egészségügyi intézmény.

„Amikor a férjem megkapta az infúziót, attól valamelyest javult az állapota. A beszédkészsége úgy-ahogy visszatért, képes volt a minimális kommunikációra, de a teste nem engedelmeskedett. Ha fel­ültették az ágyban, magatehetetlenül dőlt el. Ezek után közölték, nem tudják, pontosan mi a baj, lehet ez vírus vagy bakteriális fertőzés, inkább hazaküldenék a férjemet. Szinte könyörögtem, vizsgálják meg, a CT kimutatja, mekkora a baj. Csakhogy nem volt orvos, aki a gépet kezelje. Telefonáltam barátoknak, ismerősöknek, nem lehetek eléggé hálás Nyilasi Tibornak és az MLSZ vezetőinek, akik segítettek abban, hogy a férjem valóban lelkiismeretes és megfelelő ellátást kapjon. Este aztán felhívtak, hogy mégiscsak megcsinálták a ­CT-t, de az eredményre várni kell.”

Forrás: Sportal.hu